Registrovat  nebo 
Blog >> Jak mohu pomoci?

Jak mohu pomoci?

Portál Svět filatelie se snaží maximálně zatraktivnit sběratelství známek pro širší veřejnost, hlavně pro děti. Obsahuje velké množství katalogových údajů, které jsou pravidelně moderátory kontrolovány. Stejné je to s naskenovanými obrázky. Každý přihlášený uživatel má několik možností jak se zapojit do práce a pomoci nejen sobě, ale i ostatním filatelistům, kterým zde něco chybí, ale nemají možnost to napravit.

Můžete pomoci přiložením ruky k dílu

  • Každý registrovaný filatelista může vkládat známky do místního katalogu. Pro zachování stanoveného standardu a usnadnění práce moderátorům při kontrole vložených údajů, je potřeba se nejdříve seznámit s pravidly pro vkládání známek. Je pochopitelně nutné mít také k dispozicici správné katalogové údaje.
  • Přihlášený uživatel může vkládat naskenované známky (kliknutím na známku v katalogu). I pro nahrávání naskenovaných známek tu máme stanovená pravidla.
  • Pokud máte naskenované známky, které splňují standard Světa filatelie, ale jen známky neumíte oříznout, tak máte dvě možností. První možností je se nás zeptat a my Vám ochotně poradíme. Druhá možnost je, že nám obrázky po domluvě zašlete (přes nějaké sdílené úložiště) a moderátoři je oříznou a nahrají (budou-li zde příslušné známky již vložené).
  • Máte-li rád filatelii, máte zkušenosti s publikační činností a chtěl by jste své myšlenky přetavit do zajímavých článků o filatelii? Opět nás stačí jen kontaktovat a mi Vám je v případě atraktivity Vašich článků budeme rádi Vašim jménem zveřejňovat.

Můžete pomoci i finančně

Pokud nemůžete přiložit ruku k dílu (například nemáte příslušný katalog), tak nezoufejte, stále nám můžete pomoci. I když na portálu moderátoři pomáhají bezúplatně, tak provoz a programování portálu zadarmo není. Nechceme na portálu zobrazovat reklamy a proto jedinou možností, jak vydělat na náklady portálu je finanční pomoc od samotných uživatelů. Přispět můžete zakoupením plného účtu nebo i nad rámec toho.

Případně můžete přispět převodem na bankovní účet 2800065514/2010.

Tipy pro Vás

Víte že, když se zaregistrujete:
  • získáte svůj profil na portálu Svět filatelie
  • budete mít možnost označovat si svou chyběnku a vlastněnku
  • budete si moci prohlížet cizí sbírky
  • budete moci vkládat známky a nahrávat jejich obrázky
  • budete moci komunikovat s ostatními filatelisty